Зошто мажите не слушаат а жените не знаат да читаат мапи

Зошто мажите не слушаат а жените не знаат да читаат мапи

  • Автор: Алан и Барбара Пиз
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-314-7
  • Година на издавање: 2015
  • Број на страни: 300
  • Димензии: 140/205
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 400,00ден
400,00ден

Сте посакале ли некогаш да постои прирачник за употреба на вашиот партнер? Овој светски бестселер е одговорот на сите прашања што ве мачеле во врска со спротивниот пол!

На своето тригодишно патување низ светот, Барбара и Алан Пиз собраа драматични сознанија што ги преточија во оваа нова, контроверзна книга за половите разлики. Низ најновите истражувања за умот, проучувања на еволуциската биологија, анализи на психолозите, разгледување на општествените промени и, во меѓувреме, додевајќи им на мештаните, тие ни ги откриваат разликите во начинот на кој размислуваат и комуницираат мажите и жените.

Резултатот е понекогаш шокантен, честопати урнебесно смешен, но секогаш поучен увид во тоа каде е повлечена борбената линија меѓу половите. Зошто токму таму и како да ја надминеме?

Прочитајте ја оваа книга и – конечно! – разберете зошто мажите не слушаат, а жените не знаат да читаат мапи. Ова е книга која ќе ви ги „разјасни“ нештата и ќе ви го промени животот еднаш засекогаш!

 

Напишете ваш коментар