Животот те сака

Животот те сака

  • Автор: Лујза Хеј и Роберт Холден
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-6025
  • Година на издавање: 2019
  • Број на страни: 185
  • Димензии: 125/195
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 280,00ден
Цена со попуст: 199,00ден
Заштедувате: 81,00ден

Редовна цена: 280,00ден

Цена со попуст: 199,00ден

Една од омилените афирмации на Лујза гласи Животот те сака!  Таа ги симболизираат нејзиниот живот и работата. Лујза Хеј и Роберт Холден заедно откриваат што навистина значат зборовите животот те сака. Смислата на оваа афирмација означува дека дека животот не ви се случува, туку постои заради вас. Во низата искрени разговори, соговорниците допираат длабоко во човековото битие, во моќта на љубовта, наклонетата природа на реалноста, пријателски настроениот универзум.

Книгата Животот те сака! се состои од инспиративни приказни, корисни методи, молитви и вежби. Таа претставува практична филозофија што се заснова врз седум едноставни и ефикасни духовни вежби за самоисцелување.

Љубовта опстојува дури и во свет полн со страв. Дури и кога мислите дека немате ништо, изобилството постои. Дури и кога сте во судир, мирот сè уште е тука. Дури и кога сте сами, постои помош. Дури и кога сте изгубени, постојат насоки. Сè што ви треба е тука. Овде и сега...

 

 

Напишете ваш коментар