Животот е лесен, не грижи се

Животот е лесен, не грижи се

  • Автор: Ањес Мартен-Лиган
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-642-1
  • Година на издавање: 2019
  • Број на страни: 191
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 320,00ден
320,00ден

Во продолжението на бестселерот Среќните луѓе читаат и пијат кафе Дијан се соочува со нови предизвици за кои се чини дека не е подготвена. Вратена од Ирска, решена да стави точка на својот бурен однос со мрачниот ирски фотограф Едвард, таа почнува да си го гради животот во Париз посветената работа во својата кафе-книжарница и на новата љубовна врска. Сè додека повторно не го сретне Едвард...

Напишете ваш коментар