Заврти нова страница во својот живот

Заврти нова страница во својот живот

  • Автор: Илина Ведран
  • Издавачка куќа: ПАБЛИШЕР
  • ИСБН: 978-608-4569-47-3
  • Година на издавање: 2016
  • Број на страни: 157
  • Димензии: 125/195
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 250,00ден
Цена со попуст: 179,00ден
Заштедувате: 71,00ден

Редовна цена: 250,00ден

Цена со попуст: 179,00ден

Ти си сонувач. Твоите соништа ќе станат реалност кога ќе одлучиш да ги живееш. Ти си семоќно суштество. Најголемата моќ е во твојата ЉУБОВ. Ти си светлина. Секогаш знаеш да блеснеш во најголе мата темница. Ти си ЧУДО.

Луѓето кои се сакаат себеси им дозволуваат на другите да бидат тоа што се, прифаќајќи ги такви какви што се, без намера да ги променат. ... Љубовта не значи да бидеш врзан, туку да бидеш слободен во своите избори, да бидеш целосен и кога никој не е до тебе, да се чувствуваш сакано и ако си заминат од тебе, да се сакаш иако другите не го сакаат тоа што си ти.

Верата во доброто секогаш се враќа со добро. Ако сме отворени кон животот и даваме дозвола да ни се случуваат работите, животот секогаш ќе нѐ дарува кога ќе ни биде најпотребно. Животот нѐ сака и поддржува во секој момент, но за да го почувствуваме тоа, треба и ние да почнеме да го сакаме и да веруваме дека сме заштитени и поддржани.

Напишете ваш коментар