Среќното семејство на калуѓерот што го продаде своето ферари

Среќното семејство на калуѓерот што го продаде своето ферари

  • Автор: Робин Шарма
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-524-0
  • Година на издавање: 2017
  • Број на страни: 201
  • Димензии: 125/195
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 320,00ден
Цена со попуст: 250,00ден
Заштедувате: 70,00ден

Редовна цена: 320,00ден

Цена со попуст: 250,00ден

Едноставниот, инспиративен и докажано ефикасен систем на прочуениот гуру открива како да му помогнете на своето дете да го оствари својот целосен потенцијал, а притоа да постигнете и сопствен внатрешен мир.

Џулијан Ментл, поранешен адвокат кој навреме ја осознал вистинската смисла на животот, е подготвен за нови предизвици. На патот кон исполнето, урамнотежено и среќно постоење нема поважен фактор од семејството. Затоа Џулијан во оваа книга изложува низа проникливи сознанија и практични совети со кои ќе му овозможите на своето дете да ги препознае и да ги реализира своите дарби. Исто така, ќе ви покаже како со членовите на семејството да остварувате однос исполнет со доверба, кој ќе се претвори во цврста и нераскинлива врска.

Споделете ја радоста на живеењето со своите најблиски и научете како подобро да се разбирате. Насочете ги своите деца по патот на големите соништа и покажете им дека ништо не е недостижно. Свртете се кон тоа што ви е најважно и секој ден уживајте во даровите што ви ги дава животот.

Напишете ваш коментар