Петте јазици на љубовта

Петте јазици на љубовта

  • Автор: Гери Чепмен
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-494-6
  • Година на издавање: 2017
  • Број на страни: 193
  • Димензии: 125/195
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 380,00ден

380,00ден

Човек лесно се вљубува. Но да се одржи љубовта – тоа е вистинскиот предизвик. Која е формулата за среќна врска откако ќе помине љубовниот занес?

Во Петте јазици на љубовта, бестселер број 1 според Њујорк тајмс, брачниот советник д-р Чепмен ви ја открива тајната за заемно разбирање што преобрази милиони двојки во светот. Во својот практичен и прониклив водич за долговечна љубов, тој нè тера да се прашаме што бараме еден од друг, ни покажува како да го научиме јазикот на љубовта на партнерот и ни ја открива моќта на вистинските зборови и дела.

Без оглед на тоа дали врската ни цути или ни се распаѓа, проверениот пристап на д-р Чепмен ќе ни помогне да доживееме подлабока и побогата интимност со партнерот. А за тоа треба само да го научиме јазикот на љубовта.

Напишете ваш коментар