Најбогатиот човек на Вавилон

Најбогатиот човек на Вавилон

  • Автор: Џорџ С. Клејсон
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-506-6
  • Година на издавање: 2017
  • Број на страни: 149
  • Димензии: 125/195
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 280,00ден
Цена со попуст: 199,00ден
Заштедувате: 81,00ден

Редовна цена: 280,00ден

Цена со попуст: 199,00ден

ТАЈНИТЕ НА УСПЕХОТ НА ДРЕВНИТЕ НАРОДИ – СИГУРЕН ПАТ КОН СРЕЌА И ПРОСПЕРИТЕТ

Безвременото дело Најбогатиот човек на Вавилон го содржи клучот на сите ваши желби и на сè што сакате да постигнете. Оваа книга досега им ја откри својата тајна за збогатување на безброј читатели.

„Вавилонските параболи“ запишани на глинени плочки се еден од аманетите што ни ги оставил древниот народ. Овие инспиративни и поучни приказни за економичноста, планирањето на финансиите и личното богатство ве упатуваат кон вистинскиот пат на успехот и радостите што го следат. Потврден како класика на модерното време, овој славен бестселер ви нуди длабоко разбирање и едноставно решение на личните финансиски проблеми.

Најбогатиот човек на Вавилон е книга што ги содржи тајните за тоа како да стекнете пари и како да ги натерате парите да работат за вас и да ви донесат уште поголемо богатство – и материјално, но и духовно. Прочитајте ја и препорачајте им ја на оние што ги сакате, ширејќи ја оваа древна мудрост.

 

Напишете ваш коментар