Кој ќе плаче кога ќе те нема?

Кој ќе плаче кога ќе те нема?

  • Автор: Робин Шарма
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-270-6
  • Година на издавање: 2014
  • Број на страни: 223
  • Димензии: 125/195
  • Корица: мека
  • Јазик: MK
Цена: 320,00ден
Цена со попуст: 240,00ден
Заштедувате: 80,00ден

Редовна цена: 320,00ден

Цена со попуст: 240,00ден

Во Кој ќе плаче кога ќе те нема, Робин Шарма нуди 101 едноставно решение за најкомплексните животни проблеми, почнувајќи од малку познатиот метод за борба против стресот и грижите, па до моќта што потекнува од вас кога создавате нешта кои, многу години откако ќе ве нема, ќе претставуваат ваша оставина за најблиските и за човештвото. Насловите на некои од темите се: Почитувајте го своето минато, Откријте го својот позив, Почнете го денот убаво, На проблемите гледајте како на благослови...

Ако сте подготвени да го замените чувството на празнотија во себе со длабоки чувства на задоволство, мир и страст, и сакате да водите живот полн со смисла и цел – ова е идеална книга за вас.

Со своите книги, Робин Шарма веќе го промени животот на милиони луѓе низ светот. Оваа книга е уште една ризница на мудрости, релевантна за овие наши турбулентни времиња.

 

Напишете ваш коментар