Еленот слуша виножито

Еленот слуша виножито

  • Автор: Магдалена Чапаровска
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-516-5
  • Година на издавање: 2017
  • Број на страни: 97
  • Димензии: 125/195
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 150,00ден
Цена со попуст: 99,00ден
Заштедувате: 51,00ден

Редовна цена: 150,00ден

Цена со попуст: 99,00ден

Четирите ѕида од твојата соба
не се:
ни исток ни запад
ни север ни југ.

Страните на светот
се сечат со бесконечност!

Свежа поезија, како летен дожд што доаѓа по долга суша. Храбри стихови полни со значења, посветени на сите деца на ѕвездите чии скутови се пристаниште за бури. Дури и таму каде што е натопена со меланхолија, песната е смело устремена кон нови хоризонти што чекаат да бидат припитомени... Виолета Танчева-Златева

Напишете ваш коментар