Тајни на преговарањето

Тајни на преговарањето

  • Автор: Дејвид Браун
  • Издавачка куќа: ПАБЛИШЕР
  • ИСБН: 9786084569169
  • Година на издавање: 2012
  • Број на страни: 118
  • Димензии: 125X195
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 250,00ден
Цена со попуст: 160,00ден
Заштедувате: 90,00ден

Редовна цена: 250,00ден

Цена со попуст: 160,00ден

Постигнете брзи резултати со овој брз и лесен водич низ основите на преговарањето

Во оваа книга ќе откриете:
Како да ги одредите преговарачките варијабли и пакет-договорите
Како да ги одбегнете вообичаените стапици
Како да го употребувате и да го толкувате говорот на телото
Како да се справите со тешките луѓе
Како да постигнете одлични резултати со двојна добивка

Напишете ваш коментар