Островот Камино

Островот Камино

  • Автор: Џон Гришам
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-649-0
  • Година на издавање: 2019
  • Број на страни: 270
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 420,00ден
420,00ден

„КНИГА ШТО ЌЕ ГИ ИЗНЕНАДИ И ФАНОВИТЕ НА ГРИШАМ.“

Банда крадци дрско го ограбуваат трезорот на Библиотеката Фаерстон на Принстонскиот универзитет. Нивниот плен е бесценет, но Принстон го има осигурено на дваесет и пет милиони долари. Дел од него по тајни канали ќе стигне до Брус Кејбл, сопственик на популарна книжарница во заспаното туристичко гратче Санта Роса на Островот Камино, во Флорида. Но некој полека се инфилтрира во писателскиот круг пријатели на Брус Кејбл за да му ги дознае тајните...

Напишете ваш коментар