Последната Песна

Последната Песна

  • Автор: Николас Спаркс
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-299-7
  • Година на издавање: 2015
  • Број на страни: 362
  • Димензии: 140/205
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 450,00ден
Цена со попуст: 250,00ден
Заштедувате: 200,00ден

Редовна цена: 450,00ден

Цена со попуст: 250,00ден

Спаркс со право го носи епитетот „мајстор на романсата“. Во уште едно свое ремек-дело кое ќе ви ги стопли срцата, тој ни ја раскажува приказната за Рони, млада девојка која по разводот на нејзините родители сè уште е скршена и отуѓена. На инсистирање на нејзината мајка, три годни потоа, таа оди да помине едно лето со татко ѝ. Во тоа судбоносно лето, Рони го запознава Вил, момче по кое сите воздивнуваат. Додека полека ги урива ѕидовите што ги има изградено околу себе, Рони истовремено сè повеќе се зближува со татко си и длабоко се вљубува. Така, таа ја открива најголемата среќа, но и најголемата болка – какви што дотогаш нема почувствувано. Последната песна покажува, како што тоа го може само Николас Спаркс, на колку начини љубовта може да ни го скрши и... да ни го исцели срцето.

Напишете ваш коментар