Онлајн девојка на турнеја

Онлајн девојка на турнеја

  • Автор: Зои Саг
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-501-1
  • Година на издавање: 2017
  • Број на страни: 269
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 400,00ден
Цена со попуст: 99,00ден
Заштедувате: 301,00ден

Редовна цена: 400,00ден

Цена со попуст: 99,00ден

Ноа ја кани Пени да му се придружи на музичката турнеја низ Европа и таа одвај чека да го поминува времето со своето неодоливо момче. Но поради неговиот збиен распоред, другарите од бендот кои не се баш пријателски настроени кон неа, како и заканувачките пораки од љубоморни обожавателки, Пени се прашува дали навистина е родена за живот на турнеја. И дали поради тоа вреди да ги жртвува сопствените соништа? Со одминувањето на деновите, почнуваат да ѝ недостигаат семејството, најдобрите пријатели, Елиот... нејзиниот блог.

Може ли Пени да научи да ги вклопи животот и љубовта во патувањето или сè ќе се изгуби во потрагата по совршениот летен одмор? И дали и во реалниот живот може да се случи филмски хепиенд?

 

Напишете ваш коментар