Категории 11 до 20 од 27 вкупно

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.
 1. Љубов

  Љубов

  Лоранс Плазне
  „Тој ја посака истиот момент. Затоа што беше нешто забрането и беше неверојатно таа да се заинтересира за него затоа што беше девица и затоа што би поцрвенела кога би ја слекол гола. Можеби би плачела кога би ја допрел. Таа глетка би била најубавото задоволство.“ Прочитај повеќе...
  Цена: 320,00ден

  Распродадена

 2. Белешките на Лајла Грејс: Карма

  Белешките на Лајла Грејс: Карма

  Марија Јаневска
  Куси белешки пишувани онака како што чувствува срцето, емоции од најскришните катчиња на душата преточени во мастило на хартија, љубовни болки во кои се пронаоѓа секоја барем еднаш заљубена душа, урбани ситуации кои сите ги препознаваме и животни крстопати на кои барем еднаш сме застанале. Прочитај повеќе...
  Цена: 250,00ден
  Нарачај
 3. Огледи за љубовта

  Огледи за љубовта

  Алан де Ботон
  Духовито, забавно и софистицирано, Огледи за љубовта е задолжително четиво и за среќно вљубените, и за разочараните, и за оние што трагаат по љубов. Прочитај повеќе...
  Цена: 320,00ден

  Распродадена

 4. Најдоброто од мене

  Најдоброто од мене

  Николас Спаркс
  Во пролетта 1984 година средношколците Аманда Колиер и Досон Кол доживуваат длабока, судбинска љубов која им пркоси на строгите правила на животот во малото гратче Ориентал. Досон е осаменик од едно озлогласено семејство и верува дека љубовта кон Аманда му овозможува бегство од мрачната судбина. Аманда, пак, е добра, богата девојка која планира да оди на студии. Прочитај повеќе...
  Цена: 450,00ден

  Распродадена

 5. Последната пролет во Париз

  Последната пролет во Париз

  Јелена Бачиќ Алимпиќ
  Некаде секогаш е зима. И денес чуствувам студ во врвовите на прстите нагризени од стравот и годините кои поминале. Во оваа визба која веќе одамна се насладува со остатоците од моето постоење, не се откажувам од конечната вистина... Не помина ниту еден единствен ден од мојот тежок живот а да не помислам на пролетта. Мојата последна пролет во Париз. Прочитај повеќе...
  Цена: 420,00ден

  Распродадена

 6. Најубавото место на светот е тука

  Најубавото место на светот е тука

  Франсеск Миралјес - Каре Сантос
  Инспиративен роман за малите нешта што ни се потребни за среќа, а кои честопати не ги забележуваме. За секојдневната магија која може да ги разбуди заспаните емоции што порано не сме ги познавале. За моментите кои не смееме да ги пропуштиме, за што секој нареден може да биде поубав од претходниот, доколку му дадеме шанса. Прочитај повеќе...
  Цена: 320,00ден

  Распродадена

 7. На улица Даблин

  На улица Даблин

  Саманта Јанг
  Пред четири години, Џоселин го има оставено своето трагично минато во Америка со започнување на нов живот во Шкотска, закопувајќи ја својата болка, игнорирајќи ги сопствените демони и терајќи напред без емоционални заглавувања. Нејзиниот самотнички живот функционира прилично добро – сè додека не се пресели во нов стан на улицата Даблин.. Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден

  Распродадена

 8. Да можеш да ме видиш сега

  Да можеш да ме видиш сега

  Сесилија Ахерн
  НЕЖНА И ВОЛШЕБНА ПРИКАЗНА ЗА СЕМЕЈСТВОТО, ПРИЈАТЕЛСТВОТО И ЗА ЕДНА СОСЕМА НЕСЕКОЈДНЕВНА ЉУБОВ. Прочитај повеќе...
  Цена: 450,00ден
  Нарачај
 9. Четириесет правила на љубовта

  Четириесет правила на љубовта

  Елиф Шафак
  Четириесет правила на љубовта е магичен преплет на Истокот и Западот, на минатото и сегашноста, во една безвремена човечна и трогателна приказна што смело ги расветлува разликите меѓу религијата и духовноста, цензурата и сомилоста, стравот и универзалната љубов. Прочитај повеќе...
  Цена: 450,00ден
  Цена со попуст: 350,00ден
  Нарачај
 10. Понекогаш доаѓа среќа

  Понекогаш доаѓа среќа

  Винка Саздова
  Оваа загадочна исповед во нашите раце не е љубовен роман. Или барем не претендира да биде. Таа ги допира најранливите места на нашата склоност да се приврзуваме за сенките и одблесоците на она што замислуваме дека сме. Местата каде што започнува секое наше суштинско прогонство... и, одново пронаоѓање. Прочитај повеќе...
  Цена: 250,00ден
  Цена со попуст: 199,00ден
  Нарачај

Категории 11 до 20 од 27 вкупно

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.