Категории 1 до 10 од 67 вкупно

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.
 1. Коефициент на љубовта

  Коефициент на љубовта

  Хелен Хоанг
  Стела Лејн верува дека математиката е почеток и крај на сѐ, она што го обединува целиот универзум. Но оваа брилијантна статистичарка која знае сѐ за алгоритмите, не знае ништо за романтиката.. Прочитај повеќе...
  Цена: 450,00ден
  Нарачај
 2. Онлајн девојка на турнеја

  Онлајн девојка на турнеја

  Зои Саг
  Ноа ја кани Пени да му се придружи на музичката турнеја низ Европа и таа одвај чека да го поминува времето со своето неодоливо момче. Но поради неговиот збиен распоред, другарите од бендот кои не се баш пријателски настроени кон неа, како и заканувачките пораки од љубоморни обожавателки, Пени се прашува дали навистина е родена за живот на турнеја. Прочитај повеќе...
  Цена: 400,00ден
  Нарачај
 3. Збогум најмила

  Збогум најмила

  Кристин Хана
  Што е поважно, дали љубовта или пријателството? Дали правдата или мајчинството? И ако човек не може да заборави, може ли барем да прости? Прочитај повеќе...
  Цена: 420,00ден
  Нарачај
 4. Славејот

  Славејот

  Кристин Хана
  Безвременска новела која ќе ве тера да ги голтате страниците без пауза. Приказна за издржливоста и храброста на жените која ќе ја помните цел живот. Сага за преживувањето и љубовта за време на војна што ќе ве натера да липате на глас. Ова е книга за секого, ова е книга за навек. Прочитај повеќе...
  Цена: 420,00ден
  Нарачај
 5. Килибар и свила

  Килибар и свила

  Неџма
  По третпат Неџма ја зафаќа табу-темата во арапскиот свет: сексот. По Бадем, романот што ќе остане запаметен во историјата на литературата како прв еротски роман напишан од една Арапка, и Патеките на сетилата, кој го следи еротскиот пат на една млада муслиманка, овде ги откриваме авантурите на еден марокански студент. Прочитај повеќе...
  Цена: 320,00ден
  Нарачај
 6. 9-ти ноември

  9-ти ноември

  Колин Хувер
  „Ова е љубовна приказна за едно типче (јас) и една девојка (Фалон). Мислам... Може ли да се смета за љубовна приказна ако не завршува со љубов? Мистериите завршуваат кога ќе се реши мистеријата. Биографиите завршуваат кога ќе се раскаже приказната. Љубовните приказни би требало да завршуваат со љубов, така? Можеби грешам, тогаш. Можеби ова не е љубовна приказна. Прочитај повеќе...
  Цена: 380,00ден
  Нарачај
 7. Ти си тој што го сакам

  Ти си тој што го сакам

  Џована Флечер
  Меди, облечена во бело, стои на влезот од црквата. Пред олтарот се наоѓа Роб - човекот со кој ќе се мажи. До Роб стои Бен - кум и најдобар пријател на невестата и младоженецот. И тоа е проблемот. Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден
  Нарачај
 8. По улица Лондон

  По улица Лондон

  Саманта Јанг
  Џоана Вокер добро знае што сака. Силен, стабилен, финансиски обезбеден маж кој ќе се однесува со неа како што треба и ќе се грижи за неа и нејзиниот брат, Кол - нешто што никој претходно не го правел за нив. Отсекогаш било препуштено на Џоана да се грижи за нејзиното семејство, особено за помалото братче. Со отсутен татко и мајка алкохоличарка, Џоана носи одлуки што се во интерес на Кол откако помни за себе. Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден
  Нарачај
 9. Пред улица Јамајка

  Пред улица Јамајка

  Саманта Јанг
  И покрај тоа што е многу комуникативна и дружељубива, Оливија е болно несигурна во поглед на спротивниот пол и никако не може да собере храброст да му пријде на тип за кој е заинтересирана. Но селењето во Единбург и дава шанса за нов почеток и откако развива силни симпатии за еден секси тип на работа, одлучува дека е време да ги закопа стравовите и да тргне по тоа што го сака. Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден

  Распродадена

 10. Еленор и Парк

  Еленор и Парк

  Реинбоу Ровел
  Првата љубов не се заборава никогаш! Особено не кога ќе дојде вака... Прочитај повеќе...
  Цена: 380,00ден
  Нарачај

Категории 1 до 10 од 67 вкупно

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.