Категории 1 до 10 од 12 вкупно

Page:
 1. 1
 2. 2

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.
 1. Килибар и свила

  Килибар и свила

  Неџма
  По третпат Неџма ја зафаќа табу-темата во арапскиот свет: сексот. По Бадем, романот што ќе остане запаметен во историјата на литературата како прв еротски роман напишан од една Арапка, и Патеките на сетилата, кој го следи еротскиот пат на една млада муслиманка, овде ги откриваме авантурите на еден марокански студент. Прочитај повеќе...
  Цена: 320,00ден
  Цена со попуст: 240,00ден
  Нарачај
 2. Греј

  Греј

  Е.Л. Џејмс
  Преку зборовите, размислувањата и емоциите на Кристијан, Е.Л. Џејмс нуди нова перспектива во оваа љубовна приказна која плени стотици милиони читатели ширум светот. Прочитај повеќе...
  Цена: 600,00ден
  Нарачај
 3. Пурпурни бели цветови

  Пурпурни бели цветови

  Мишел Фабер
  Прекрасно, колосално, калеидоскопско дело кое мајсторски обединува многу различни стилови, жанрови и приказни. Несомнено една од најдобрите книги во првата деценија на новиот милениум Прочитај повеќе...
  Цена: 790,00ден
  Цена со попуст: 399,00ден
  Нарачај
 4. Глас

  Глас

  Николсон Бејкер
  Ова е брилијантно смешен, перверзно нежен и технички еротски роман што фасцинира со неверојатна фикција. Прочитај повеќе...
  Цена: 330,00ден
  Нарачај
 5. Деликатно злосторство

  Деликатно злосторство

  Сержио Сант'Ана
  Кога страста води до лудило а лудилото нè турка во оригинално злосторство. Напнатата приказна на Антонио Мартинс е сместена во фантастичниот Рио де Жанеиро во Бразил. Тој е театарски критичар кој еден ден по игра на случајот (ако постои такво нешто) ќе се вплетка со Агнес, млада куца жена за која не знае речиси ништо. Прочитај повеќе...
  Цена: 220,00ден
  Нарачај
 6. Судниот ден

  Судниот ден

  Лук Делис
  Овој современ роман, со примеси на еротска фикција, зборува за уметноста и литературата низ призмата на сексуалната енергија . Преку еротизација на идеите авторот се обидува да му го доближи на современиот читател креативниот порив на еден уметник, филозоф и писател. Преку безбројните авантури со најразлични жени авторот всушност зборува за неговата авантура при пишувањето, зборува за создавањето бесмртен израз вплетен помеѓу нежните женски тела. Прочитај повеќе...
  Цена: 200,00ден
  Нарачај
 7. Соголена пред тебе

  Соголена пред тебе

  Силвија Деј
  Нашиот однос е зачнат во пламен....Гидион Крос се појави во мојот живот како заслепувачка молња на мрачното небо. Чувството на привлечност што ме запоседна штом го забележав не го бев вкусила дотогаш Прочитај повеќе...
  Цена: 500,00ден

  Распродадена

 8. Огледана во тебе

  Огледана во тебе

  Силвија Деј
  Посесивна љубов, мрачни страсти, сензуална еротика. Огледана во тебе, вториот дел од серијалот Кросфајр, кој ја следи љубовната сага на Ева Трамил и на Гидион Крос, ќе ве одведе до крајните граници на опсесивноста. Прочитај повеќе...
  Цена: 500,00ден

  Распродадена

 9. Педесет нијанси потемно

  Педесет нијанси потемно

  Е.Л. Џејмс
  После бурниот почеток и изненадувања кај двете страни Ана и Кристијан се конечно заедно како пар. Кристијан сфаќа дека за да биде со Ана мора да си ги смени навиките, односно да ја гледа Ана како рамноправен партнер, не како потчинет сексуален роб, а Ана од нејзина страна ги прифаќа сексуалните игри на Кристијан, до одредена мера. Прочитај повеќе...
  Цена: 600,00ден

  Распродадена

 10. Педесет нијанси - ослободени

  Педесет нијанси - ослободени

  Е.Л. Џејмс
  ВОЗБУДЛИВО ФИНАЛЕ НА ПРИКАЗНАТА ШТО ЦЕЛИОТ СВЕТ ЈА ОЧЕКУВАШЕ СО НЕТРПЕНИЕ. РАЗБЕРЕТЕ КОЛКАВА Е СИЛАТА НА ЉУБОВТА. Прочитај повеќе...
  Цена: 630,00ден
  Нарачај

Категории 1 до 10 од 12 вкупно

Page:
 1. 1
 2. 2

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.