Крајот на осаменоста

Крајот на осаменоста

  • Автор: Бенедик Велс
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-6780
  • Година на издавање: 2020
  • Број на страни: 327
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 380,00ден
Цена со попуст: 250,00ден
Заштедувате: 130,00ден

Редовна цена: 380,00ден

Цена со попуст: 250,00ден

Трогателен роман за загубата на саканите и осаменоста, емотивна приказна за семејството и пријателството. И над сè, голема љубовна историја.

Крајот на осаменоста нè води низ драматичниот живот на двајца браќа и една сестра кои ги губат своите родители во автомобилска несреќа и го поминуваат детството и младоста со чувство на напуштеност и отуѓеност. Кога ќе пораснат, сметаат дека го надминале тој удар на судбината, но... Поминувајќи низ подеми и падови, секогаш одново болно се навраќаат на минатото, кое го оставило својот суров печат врз нивните животи.

Калеидоскопска семејна сага и колеблива, закрепнувачка љубовна приказна, Крајот на осаменоста нуди неверојатни размисли за моќта на спомените, за загубата и она од кое никогаш не можеме да се ослободиме и да го заборавиме. Со неповторливо сочувство и блескав стил, Бенедикт Велс ни покажува што значи да си го најдеме патот во животот и нè потсетува дека доколку не ја изгубиме надежта, ќе најдеме и некој со когошто би го изоделе.

Уште со своето деби овој млад автор нè воодушеви со својата зрелост.
Зидојче цајтунг

Напишете ваш коментар