Седум

Седум

  • Автор: Кирил Лазаров
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-9989-57-926-4
  • Година на издавање: 2013
  • Број на страни: 77
  • Димензии: 140Х210
  • Корица: Мека
  • Јазик: МК
Цена: 330,00ден
330,00ден
Кога размислувам за времето кое го поминавме под знамето и химната на мојата земја, секогаш се обидувам да најдам одговори кои веројатно никогаш нема да ги добијам ниту од самиот себе си, ниту од кој било друг. Дали можевме подобро? Вечното прашање и мојата вечна дилема. Дали ако шутнев во последната секунда и топката ја затресеше мрежичката од внатрешната страна ќе успеевме да навлеземе подлабоко во полуфиналето? Но, исто така ќе остане и прашањето кое се трудам што помалку да си го поставувам, од проста причина што сепак на крајот кога ќе ги собереме резултатите, направивме успех. Ексклузивното прво автобиографско дело напишанo од нашиот најголем ракометен ас, Кирил Лазаров, во кое открива дел од тајните и деталите кои го доведоа во големото спортско семејство на Барселона, за почетоците, за подемите и падовите во кариерата.

Напишете ваш коментар