По дождот

По дождот

  • Автор: Раде Шербеџија
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-563-9
  • Година на издавање: 2018
  • Број на страни: 361
  • Димензии: 145/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 500,00ден
Цена со попуст: 340,00ден
Заштедувате: 160,00ден

Редовна цена: 500,00ден

Цена со попуст: 340,00ден

Раде Шербеџија пишува така како што прави и сè друго – страсно, искрено, со срце и без лицемерство. Пишува за луѓе, градови, светови, уметности, идеали и спомени што ги надживеале сите наши невремиња. Најмногу од сè, пишува за љубовта. За љубовта кон семејството, пријателите, родниот крај, виното, фудбалот, татковината, музиката, театарот и побратимството што го поврзува сето тоа.

Под изгаснатите рефлектори, онаму каде што мижурка само уште светлината на компјутерскиот екран и таму каде што човекот е сам без оглед на сите множества во кои е сместен, Раде Шербеџија проговорува со глас кој знае како најмудро се игра главната улога во сопствениот живот.

Напишете ваш коментар