Категории 1 до 10 од 16 вкупно

Page:
 1. 1
 2. 2

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.
 1. Мојот татко Пабло Ескобар

  Мојот татко Пабло Ескобар

  Хуан Пабло Ескобар
  Дали најголемиот криминалец во поновата историја го убиле припадниците на колумбиската полиција или на американската тајна служба, ривалите од непријателскиот кокаински клан или, сепак, постоела уште некоја можност? Прочитај повеќе...
  Цена: 450,00ден
  Нарачај
 2. Трофеј

  Трофеј

  Весна Петрушевска
  Животот не е игра, не е театарска претстава. Нема генерална проба, нема реприза. Понекогаш знае да биде и тажен, кошмарен сон од кој тешко се будиме, не можејќи да ги препознаеме знаците за излез од лавиринтот. Прочитај повеќе...
  Цена: 299,00ден
  Нарачај
 3. Човековата потрага по смисла

  Човековата потрага по смисла

  Виктор Франкл
  Човековата потрага по смисла е прогласена за една од десетте книги што извршиле најголемо влијание врз читателите во Америка. Мала по обем но голема по своето значење, таа веќе седумдесетина години не губи ни малку од својата актуелност. Досега е продадена во над десет милиони примероци и има над дваесет и пет интернационални изданија. Прочитај повеќе...
  Цена: 250,00ден
  Нарачај
 4. Момчето милијардер: Марк Закерберг со свои зборови

  Момчето милијардер: Марк Закерберг со свои зборови

  Џорџ Беам
  Навидум позната приказна – уште една бубалица која успеала во животот. Марк Закерберг, детето гениј, го напушта Харвард за да го основа Фејсбук, гигант и социјална мрежа која го редефинира светот каков го познаваме. Тој станува најмладиот милијардер во светот на сите времиња, што самиот го заработил своето богатство. Прочитај повеќе...
  Цена: 330,00ден

  Распродадена

 5. Новак Ѓоковиќ и подемот на Србија

  Новак Ѓоковиќ и подемот на Србија

  Крис Бауерс
  Новак Ѓоковиќ не е само еден од најдобрите тенисери во светот - тој е и амбасадор на својата татковина, Србија. Нималку лесна работа, ако се имаат предвид многуте светски извештаи во кои редовно се наоѓа по некоја реченица за улогата на Србија во југословенските војни од 1990-тите. Прочитај повеќе...
  Цена: 280,00ден
  Нарачај
 6. Боксерот

  Боксерот

  Рајнхард Клајст
  Херцко Хафт немал ни 16 години кога за него започнал патот на страдањето во логорите на смртта, кој на крајот го довел до Аушвиц. За разонода на офицерите на СС, полскиот eвреин боксувал против другите затвореници – опкружен од нечовечност, насилство и смрт тој немал друг избор освен да победува. Прочитај повеќе...
  Цена: 650,00ден
  Нарачај
 7. Како ја изгубив невиноста

  Како ја изгубив невиноста

  Ричард Бренсон
  Вистинска и возбудлива приказна на претприемачот зад империјата „Вирџин“. Ричард Бренсон со свои зборови за својот живот и за личната филозофија на живеење. Прочитај повеќе...
  Цена: 550,00ден

  Распродадена

 8. Неавторизирана автобиографија

  Неавторизирана автобиографија

  Џулијан Асанж
  При потпишувањето со издавачот за оваа автобиографија, Џулијан напишал: „Се надевам дека оваа книга ќе биде еден од документите што ќе ги поврзува нашите генерации. Прочитај повеќе...
  Цена: 420,00ден
  Нарачај
 9. Седум

  Седум

  Кирил Лазаров
  Кога размислувам за времето кое го поминавме под знамето и химната на мојата земја, секогаш се обидувам да најдам одговори кои веројатно никогаш нема да ги добијам ниту од самиот себе си, ниту од кој било друг. Дали можевме подобро? Вечното прашање и мојата вечна дилема. Прочитај повеќе...
  Цена: 330,00ден
  Нарачај
 10. Опра

  Опра

  Кити Кели
  Познатата авторка на биографии Кити Кејли ни дава недотерана слика од приказните на Опра и од нејзиниот живот, каков што таа го водеше - реалниот и вистински живот, прикажувајќи ја Опра во светло во кое ја немаме видено досега. Прочитај повеќе...
  Цена: 750,00ден
  Нарачај

Категории 1 до 10 од 16 вкупно

Page:
 1. 1
 2. 2

Листа Мрежа

Поставете растечки редослед.