Ти си тој што го сакам

Ти си тој што го сакам

  • Автор: Џована Флечер
  • Издавачка куќа: САКАМ КНИГИ
  • ИСБН: 978-608-4672-61-6
  • Година на издавање: 2016
  • Број на страни: 325
  • Димензии: 210/130
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 390,00ден
390,00ден

Меди, облечена во бело, стои на влезот од црквата. Пред олтарот се наоѓа Роб - човекот со кој ќе се мажи. До Роб стои Бен - кум и најдобар пријател на невестата и младоженецот. И тоа е проблемот.

Затоа што ако пред олтарот не ја чекаше Роб, постои голема веројатност тоа да беше Бен. Лојалниот и чувствителен Бен кој отсекогаш си ги чувал чувствата за себе, но кога би се свртел сега да ? каже на Меди дека прави голема грешка, дали таа би слушала? И дали тој би бил во право?

Тие се најдобри пријатели од детството; Меди, Бен и Роб - неразделни. Но љубовта менува сe. Меди мора да донесе одлука, но дали ќе ја донесе правилната? Нејзиното срце, а дефинитивно и срцата на двајцата најдобри момци што ги познава, зависат од тоа...

Напишете ваш коментар