Светот не е фабрика за исполнување желби

Светот не е фабрика за исполнување желби

  • Автор: Џон Грин
  • Издавачка куќа: САКАМ КНИГИ
  • ИСБН: 978-608-4672-30-2
  • Година на издавање: 2014
  • Број на страни: 256
  • Димензии: 130/210
  • Корица: мека
  • Јазик: MK
Цена: 350,00ден

350,00ден
Ве предупредуваме дека ова не е типична љубовна приказна. Ова е една љубовна приказна каква досега не сте прочитале, ова е една болна љубовна приказна... 
 
Дијагностицирана со рак на тироидна жлезда на тринаесет години, Хејзел е подготвена да умре, кога година дена подоцна, ракот одеднаш исчезнува... барем сега засега. 
 
 После две години, таа сè уште тапка во место и чека да види што ќе се случи. И покрај тоа што таа стои во место како нејзиниот живот да е паузиран, годините си минуваат, па на шеснаесетгодишна возраст, Хејзел нема буквално ништо. Не оди на училиште, нема којзнае колку пријатели, нема нормален живот. Има само едно чудо оставено зад себе и сè уште живее во страв дека чудото сепак не било чудо и дека болеста еден ден ќе се врати да си ја наплати својата цена. Тогаш во групата за поддршка за болни од рак го запознава Августус Вотерс. Тој е прекрасен, згоден, смешен, победник на неговиот рак и - шокантно за Хејзел - заинтересиран за неа. 
 
Дружењето со Августус истовремено е неочекувана дестинација и многу потребно патување кое комплетно ќе ја промени Хејзел, а со неа и вас како читатели...

Напишете ваш коментар