Што кажува секое тело

Што кажува секое тело

  • Автор: Џо Наваро
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-705-3
  • Година на издавање: 2020
  • Број на страни: 259
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 400,00ден
Цена со попуст: 299,00ден
Заштедувате: 101,00ден

Редовна цена: 400,00ден

Цена со попуст: 299,00ден

Тој вели дека тоа е неговата најдобра понуда. Но дали е така?  Tаа вели дека се согласува. Дали навистина се согласува? Интервјуто помина одлично – или сепак не?

Прочитајте ја оваа книга и развијте ја својата невербална интелигенција. Џо Наваро, поранешен агент на ФБИ и стручњак за невербална комуникација, објаснува како брзо и ефикасно да ги „прочитате“ луѓето: да им ги одгатнете чувствата и мислите, да препознаете кога ве лажат и да ги избегнете скриените замки. Ќе дознаете и како говорот на вашето тело влијае врз мислењето што надредените, семејството, пријателите и другите го имаат за вас. Ќе откриете:

-          кои се древните инстинкти за преживување што го поттикнуваат говорот на телото;
-          зошто од лицето најтешко се читаат вистинските чувства на личноста;
-          што ни откриваат гестовите со палците, стапалата и очните капаци;
-          кои се најмоќните гестови што ја откриваат нашата самодоверба;
-          како можеме да поттикнеме доверба или авторитет.

Џо Наваро, наречен „ловец на шпиони“ и „човечки детектор за лаги“, ни открива многу примери од своето професионално искуство покажувајќи ни како да ги разбираме мислите и намерите на луѓето, да ги откриваме и дешифрираме нивните невербални реакции за да можеме поуспешно да комуницираме со нив. За работа или за задоволство, Што кажува секое тело нуди моќно знаење што го збогатува и унапредува животот.

Напишете ваш коментар