Роза за балерината

Роза за балерината

  • Автор: Лурлин МекДениел
  • Издавачка куќа: САКАМ КНИГИ
  • ИСБН: 978-608-65234-7-3
  • Година на издавање: 2011
  • Број на страни: 190
  • Димензии: 210/130
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 250,00ден

250,00ден

Верувате ли во љубов на прв поглед која трае цел живот? Верувате ли во пасија која ве крева на нозе и тогаш кога животот со сета сила зема замав за да ве турне на земја?

Роза за балерината е книга која ќе ве внесе во неколку туѓи, тажни и поврзани животи.

Стилот на пишување во кој е избегнато стандардното раскажување и дејствијата се расплетуваат во форма на писма, мејлови, четувања преку интернет итн., ве тера да се почувствувате како навистина да читате нечии писма, како да чепкате во туѓо сандаче со мејлови и како вистински да сте инволвирани во сите настани.

Приказната започнува со првиот училишен ден на Џес и Мелинда, а од тој ден започнува и нивното неверојатно пријателство, поврзаност и љубов.

Две мали деца со големи срца и амбиции

Напишете ваш коментар