Раскажувачка

Раскажувачка

  • Автор: Џоди Пико
  • Издавачка куќа: АРС ЛАМИНА
  • ИСБН: 978-608-229-637-1
  • Година на издавање: 2014
  • Број на страни: 452
  • Димензии: 145/205
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 600,00ден
600,00ден

Некои приказни живеат засекогаш... Сејџ Сингер се спријателува со еден старец, омилен во заедницата – пензиониран наставник и тренер во јуниорската бејзбол лига. Нивното пријателство започнува во пекарницата во која работи Сејџ. Еден ден тој ја замолува за услуга: да го убие! Таа е шокирана и одбива... И тогаш започнува исповедта на неговите најмрачни тајни – тој навистина заслужува да умре... Што да се прави кога злото е во соседството? Треба ли да се понуди прошка? И најтешкото прашање: се работи ли за убиство или за правда?

Напишете ваш коментар