Категории 1 до 10 од 79 вкупно

Листа Мрежа

Поставете опаѓачки редослед.
 1. Го сакам Њујорк

  Го сакам Њујорк

  Линдзи Келк
  Запознајте ја Анџела Кларк! Девојка која учи повторно да го живее животот, да стане некој нов. Девојката која последните 10 години од животот ги поминала само со еден човек, а сега наеднаш таа флертува, излегува со други луѓе и повторно се заљубува иако мисли дека тоа е невозможно! Прочитај повеќе...
  Цена: 400,00ден

  Распродадена

 2. Точка на кулминација

  Точка на кулминација

  Памела Клер
  Една жена со силна волја за живот. Еден маж одлучен да ја врати дома жива макар и по цена на сопствениот живот. Едно бегство низ морничавата пустина. Една љубов која почнува да гори таму каде што има останато само пепел... Памела Клер меѓу своите фанови е позната по тоа што има способност навистина да ги оживее ликовите, таа знае со зборови да ве натера да ги почувствувате нивните болки, нивните стравови, нивната страст. Токму тоа го прави и во оваа книга. Прочитај повеќе...
  Цена: 410,00ден

  Распродадена

 3. Го сакам Холивуд

  Го сакам Холивуд

  Линдзи Келк
  Па... верувам дека најпрвото прашање кое треба да го поставам е: Дали ја прочитавте Го сакам Њујорк? Ако сте ја прочитале Го сакам Њујорк тоа значи дека веќе сте запознаени со почетокот од авантурата на оваа одлепена девојка. Но не грижете се, дури и ако не сте ја прочитале - Линдзи убаво нè внесува во приказната и ќе се чувствувате како да сте со неа од самиот почеток. Прочитај повеќе...
  Цена: 380,00ден

  Распродадена

 4. Роза за балерината

  Роза за балерината

  Лурлин МекДениел
  Верувате ли во љубов на прв поглед која трае цел живот? Верувате ли во пасија која ве крева на нозе и тогаш кога животот со сета сила зема замав за да ве турне на земја? Прочитај повеќе...
  Цена: 250,00ден

  Распродадена

 5. Нека победи подобриот

  Нека победи подобриот

  Џули Џејмс
  Пејтон Кендал: феминистка до коска која дава сè од себе за да успее во професијата во која доминираат мажи. Осум години, ден и ноќ, работни денови и викенди, без одмори и паузи, таа има само една цел пред себе - да биде унапредена во партнер. Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден
  Нарачај
 6. Рајот може да почека

  Рајот може да почека

  Кели Тејлор
  „Што би правел без тебе, Луси Браун?“ рече и ме бакна нежно. Го држев неговото лице и го бакнав и јас. Имав чувство дека животот не може да биде посовршен. И бев во право, немаше да биде. До крајот на следниот ден, ќе бидам мртва... Прочитај повеќе...
  Цена: 380,00ден

  Распродадена

 7. Само најсекси маж кој постои

  Само најсекси маж кој постои

  Џули Џејмс
  Која е Тејлор Донован? Тејлор Донован веќе 7 години работи за една од најдобрите адвокатски компаниии во Чикаго. Таа е толку добра, врвот на најдобрите и сите најтешки случаи паѓаат во нејзини раце. Сега, ја праќаат во Лос Анџелес за да работи на актуелен случај за сексуална злоупотреба во кој е инволвиран познат ланец на маркети... Прочитај повеќе...
  Цена: 390,00ден
  Нарачај
 8. Го сакам Париз

  Го сакам Париз

  Линдзи Келк
  Дали најромантичниот град во светот ќе ја украде љубовта на Анџела? Дали таа ќе зажали што не сакаше да се всели со Алекс додека тој ја молеше? Дали бегството повторно ќе се чини како најдобра опција сега кога Лондон е на само некој час возење со воз? Прочитај повеќе...
  Цена: 380,00ден

  Распродадена

 9. Раѓањето на огнот

  Раѓањето на огнот

  Сузан Колинс
  „Раѓањето на огнот“ претставува мост што ја носи приказната од нејзиниот проблематичен почеток до насилен и драматичен крај. Завршува интересно и го остава читателот во неизвесност и желба да дојде до последниот дел од серијата ВЕДНАШ! Според Џон Грин, критичар на Њујорк Тајмс ова е брилијантно смислена и перфектно темпирана книга. Верувам дека и вие би се согласиле со него кога ќе ја прочитате! Прочитај повеќе...
  Цена: 400,00ден
  Нарачај
 10. Мокингџеј

  Мокингџеј

  Сузан Колинс
  Па, да. Навистина е големо чудо што Кетнис е жива по второто учество во Игрите. На 75-тите Игри на гладните, трибутите се избрани од сите живи победници кои досега победиле на Игрите. Тоа без извлекување ја враќа Кетнис назад во арената, бидејќи таа е единственото девојче кое победило на игрите од нејзиниот реон. Прочитај повеќе...
  Цена: 420,00ден
  Нарачај

Категории 1 до 10 од 79 вкупно

Листа Мрежа

Поставете опаѓачки редослед.