Категории 1 до 10 од 22 вкупно

Листа Мрежа

Поставете опаѓачки редослед.
 1. Нојферт - Архитектонско проектирање

  Нојферт - Архитектонско проектирање

  Ернст Нојферт
  Ернст Нојферт (15.3.1900-23.2.1986) бил германски архитект и учител, член на најразлични организации за стандардизација, автор на архитектонско проектирање, негов „заштитен знак“. Прочитај повеќе...
  Цена: 5.400,00ден

  Распродадена

 2. Почитување на виното

  Почитување на виното

  Ричард П.Вајн
  Со ова издание на Почитување на виното, Ричард П.Вајн, професор по енологија на Катедрата за храна при Универзитетот „Пердју“ и консултант за вино на Американ ерлајнс, направи маестрална работа со голема широчина и длабочина во своите излагања. Неговата посветеност на виното е навистина огромна. Прочитај повеќе...
  Цена: 2.450,00ден

  Распродадена

 3. Тајните на иновациите на Стив Џобс

  Тајните на иновациите на Стив Џобс

  Кармин Гало
  Во неговиот потврден бестселер Тајните на презентирањето на Стив Џобс, авторот Кармин Гало прикажа една едноставна програма „чекор по чекор“ на моќни алатки и на докажани техники инспирирани од легендарните презентации на Стив Џобс. Овој пат тој ги споделува најпознатите, најоригиналните и најефективните стратегии на извршниот директор на Епл, кои ја будат вистинската креативност и иновација – на кое било работно место. Прочитај повеќе...
  Цена: 500,00ден
  Нарачај
 4. Опра

  Опра

  Кити Кели
  Познатата авторка на биографии Кити Кејли ни дава недотерана слика од приказните на Опра и од нејзиниот живот, каков што таа го водеше - реалниот и вистински живот, прикажувајќи ја Опра во светло во кое ја немаме видено досега. Прочитај повеќе...
  Цена: 750,00ден

  Распродадена

 5. Слобода

  Слобода

  Џонатан Френцен
  Слобода е епска, семејна сага во која комично и трагично се доловени искушенијата на слободата: возбудлив тинејџерски копнеж, тешки средовечни компромиси, товар на едно конзервативно семејство и на една империја. Прочитај повеќе...
  Цена: 750,00ден
  Нарачај
 6. Сергеј Брин и Лери Пејџ: Основачите на Гугл

  Сергеј Брин и Лери Пејџ: Основачите на Гугл

  Стефани Самартино Мекферсон
  Под раководство на Брин и на Пејџ, Гугл стана меѓународна велесила, со бескраен обем на сервиси – од Џи-меил до Гугл еарт, па сè до паметните телефони. Прочитај повеќе...
  Цена: 250,00ден

  Распродадена

 7. Ноќта на зелената самовила

  Ноќта на зелената самовила

  Ајфет Тунч
  Ноќта на зелената самовила е современ роман, пишуван во разговорен стил, во кој на извонреден начин е прикажано колку се безвредни надворешната убавина, интелигенцијата и чистата душа на секој млад човек ако покрај себе нема за пример пожртвувани и добри родители. Прочитај повеќе...
  Цена: 200,00ден

  Распродадена

 8. Неавторизирана автобиографија

  Неавторизирана автобиографија

  Џулијан Асанж
  При потпишувањето со издавачот за оваа автобиографија, Џулијан напишал: „Се надевам дека оваа книга ќе биде еден од документите што ќе ги поврзува нашите генерации. Прочитај повеќе...
  Цена: 420,00ден
  Нарачај
 9. 101 мисла за виното
 10. Раскажувачка

  Раскажувачка

  Џоди Пико
  Некои приказни живеат засекогаш... Сејџ Сингер се спријателува со еден старец, омилен во заедницата – пензиониран наставник и тренер во јуниорската бејзбол лига. Нивното пријателство започнува во пекарницата во која работи Сејџ. Еден ден тој ја замолува за услуга: да го убие! Таа е шокирана и одбива... Прочитај повеќе...
  Цена: 600,00ден
  Нарачај

Категории 1 до 10 од 22 вкупно

Листа Мрежа

Поставете опаѓачки редослед.