Преживеј за да раскажуваш

Преживеј за да раскажуваш

  • Автор: Лиса Гарднер
  • Издавачка куќа: САКАМ КНИГИ
  • ИСБН: 978-608-4672-41-8
  • Година на издавање: 2015
  • Број на страни: 395
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 420,00ден
420,00ден
КОЛКАВИ СЕ ШАНСИТЕ ДА ПРЕЖИВЕЕШ...
 
Една грозоморна ноќ завршува со брутално убиено семејство. Мајката и трите деца се мртви, а таткото - и потенцијален осомничен - се бори за живот на одделот за интензивна нега.
 
Случајот е навидум едноставен, тешката финансиска ситуација го натерала да си го поштеди семејството од беда пред да изврши самоубиство, но детективката Ди Ди Ворен знае дека ништо никогаш не е толку едноставно.
 
Медицинската сестра Даниела Бартин има доживеано слична трагедија. Таа има преживеано за да раскажува како нејзиниот татко ѝ го сотрел целото семејство пред очи пред дваесет и пет години. Сега вработена во детска психијатриска болница, Даниела е сигурна дека минатото е одамна закопано. Сè додека прашањата на Ди Ди Ворен не почнат да ѝ враќаат сè.
 
Викторија Оливер е посветена мајка, решена да го заштити својот син по секоја цена. Но, исто како и Даниела, таа наскоро ќе открие дека најужасните злосторства можат да бидат оние најблиските до домот.

Напишете ваш коментар