Понекогаш доаѓа среќа

Понекогаш доаѓа среќа

  • Автор: Винка Саздова
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 9786082301389
  • Година на издавање: 2013
  • Број на страни: 301
  • Димензии: 140X205
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 250,00ден
Цена со попуст: 199,00ден
Заштедувате: 51,00ден

Редовна цена: 250,00ден

Цена со попуст: 199,00ден

Младата Гора е заплеткана во необични сестрински односи со Ведра. Давид по разводот опсесивно се врзува за своето синче. Средбата меѓу девојката и зрелиот човек навестува љубов, но не им ги олеснува животите. Во насловот се насетува среќен крај, ама до него треба да се стаса низ многу пречки, болни интимни соочувања и преиспитувања… низ созревање.Овој роман само навидум се движи по еднонасочен колосек. „Попатните станици“ го прават богат и слоевит, непредвидлив, возбудлив… (...Љубовта те прави свесен за неименливиот недостиг...)

„Оваа загадочна исповед во нашите раце не е љубовен роман. Или барем не претендира да биде. Таа ги допира најранливите места на нашата склоност да се приврзуваме за сенките и одблесоците на она што замислуваме дека сме. Местата каде што започнува секое наше суштинско прогонство... и, одново пронаоѓање.“отец Методиј Златанов

Напишете ваш коментар