Пирати

Пирати

  • Автор: Марк Бергин
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-260-7
  • Година на издавање: 2014
  • Број на страни: 32
  • Димензии: 230/230
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 160,00ден
160,00ден

Оваа книга е одличен водич за сите млади и надежни уметници. Изобилува со едноставни чекори за цртање и совети за боење.

Ти можеш!

Напишете ваш коментар