Педесет нијанси - ослободени

Педесет нијанси - ослободени

  • Автор: Е.Л. Џејмс
  • Издавачка куќа: ТОПЕР
  • ИСБН: 978-608-208-219-6
  • Година на издавање: 2012
  • Број на страни: 531
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 630,00ден

630,00ден

ВОЗБУДЛИВО ФИНАЛЕ НА ПРИКАЗНАТА ШТО ЦЕЛИОТ СВЕТ  ЈА ОЧЕКУВАШЕ СО НЕТРПЕНИЕ. РАЗБЕРЕТЕ КОЛКАВА Е СИЛАТА НА ЉУБОВТА.

По бурниот месец на љубов, љубомора и опсесивни поранешни девојќи, сега веќе брачните партнери г. и г-ѓа Греј се на меден месец по прекрасното Средоземно море. Убави плажи, вино, зајдисонце, луксузни јахти, челични лисици околу зглобовите и еден прекрасен маж кој те доведува до врескање... Да овие се само некои сцени од првиот дел на книгава. Младиот брачен пар Ана и Кристијан се на меден месец, живеат во нивниот изолиран „балон“, како што го нарекуваат. Сѐ околу нив е розево.

Но, време е да се вратат во реалноста, во Сиетел и на работа. Ана, сега веќе уредник, е навистина среќна и со работата и со љубовниот живот. Другарка ѝ Кејт се свршува со брат му на Кристијан, сестра му пак се здружува со братот на Кејт...

Напишете ваш коментар