Патот кон величественоста (книга втора)

Патот кон величественоста (книга втора)

  • Автор: Робин Шарма
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-292-8
  • Година на издавање: 2015
  • Број на страни: 213
  • Димензии: 125/195
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 400,00ден
Цена со попуст: 290,00ден
Заштедувате: 110,00ден

Редовна цена: 400,00ден

Цена со попуст: 290,00ден

Во ова продолжение на светскиот бестселер Патот кон величественоста, Робин Шарма нè запознава со филозофијата на животот и ни ги пренесува своите техниките со чија помош станал еден од најценетите советници за прашањата на лидерството и на личниот успех. Во овој неверојатно инспиративен водич ќе пронајдете 101 едноставна, но моќна лекција која ќе ви помогне го подобрите секој аспект од својот живот и со тоа да достигнете светска класа во работата и во животот, да научите како да остварите вчудовидувачки успех, да ги пронајдете неопходната инспирација, страст и елан, да станете исклучителни, да откриете како да бидете среќни и подобро да се забавувате, храбро и вешто да ги надминете тешките времиња и да ги поедноставите професионалниот и личниот живот.

На страниците на оваа книга ќе најдете и невообичаени совети што ќе ви влеат енергија и елан. На пример: „Бидете толку добри што нема да можат да ве игнорираат“, „За да добиете  – барајте“, „Живејте возбудлив живот“...

„Робин Шарма има ретка дарба да пишува книги што на луѓето навистина им го менуваат животот“. Ричард Карлсон

 

 

 

Напишете ваш коментар