Џорџ и тајниот клуч на Универзумот

Џорџ и тајниот клуч на Универзумот

  • Автор: Луси и Стивен Хокинг
  • Издавачка куќа: КСЦ
  • ИСБН: 978-608-4780-02-1
  • Година на издавање: 2015
  • Број на страни: 340
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 600,00ден
600,00ден

Запознајте го Џорџ, едно обично момче. Но сето тоа ќе се смени со доаѓањето на неговите нови соседи. Тие го поседуваат КОСМОС - таен, суперпаметен компјутер кој зборува и кој може да го однесе Џорџ на вртоглаво патување низ вселената. Но, КОСМОС е во опасност и ако дојде во погрешни раце на Џорџ, а и на целиот свет, му се заканува голема опасност.

Ова е неверојатна приказна - лекција исполнета со интересни илустрации осмислена и напишана од Луси, ќерка на можеби најпаметниот човек на планетата, неверојатниот Стивен Хокинг.

Напишете ваш коментар