Опра

Опра

  • Автор: Кити Кели
  • Издавачка куќа: АРС ЛАМИНА
  • ИСБН: 9786082293790
  • Година на издавање: 2013
  • Број на страни: 579
  • Димензии: 117/190
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 750,00ден

750,00ден
Познатата авторка на биографии Кити Кејли ни дава недотерана слика од приказните на Опра и од нејзиниот живот, каков што таа го водеше - реалниот и вистински живот, прикажувајќи ја Опра во светло во кое ја немаме видено досега. Кејли, со својата психолошка проникливост и истражувачки дух успеа да напише книга што ќе го изненади и восхити секој читател. „Резултатот [од истражувањето на Кејли] е беспрекорно анализиран и организиран преглед на несекојдневниот живот на жената што го употреби своето скромно потекло како отскочна штица во самостојната изградба на огромна медиумска империја... Опра e, во секој поглед, една храбра и смела книга“. —Лос Анџелес тајмс „Самата тежина на фактот да се биде познат е аналогна на трудот на Кејли: кули од книги и купишта исечоци... стотици интервјуирани личности... Таа ни ги отвора портите од светот на Опра“. —Вашингтон пост „Биографијата на Кити Кејли за Опра Винфри е како натпревар меѓу Кинг Конг и Гоѕила - само, во случајов - во светот на славните“. —Њујоркер

Напишете ваш коментар