Оливер М. на лет-ауу-вање

Оливер М. на лет-ауу-вање

  • Автор: Су Монгредин
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 9786084577867
  • Година на издавање: 2010
  • Број на страни: 96
  • Димензии: 125x196
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 170,00ден
Цена со попуст: 136,00ден
Заштедувате: 34,00ден

Редовна цена: 170,00ден

Цена со попуст: 136,00ден

Мувлосаната куќарка е совршена за летувањето на Оливер Месечковски. Студена, темна и, најдоброто од сè, опседната! Но неговите родители не се најсреќни, морничавите звуци од шумата им досадуваат. Оливер решава да оди во лов на духови со новото другарче, Веле. Но дали влакнестото пријателче на Оливер е навистина онакво какво што изгледа?

Напишете ваш коментар