Оливер М. и кошмарниот лилјак-грицкалче

Оливер М. и кошмарниот лилјак-грицкалче

  • Автор: Су Монгредин
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 9786084577874
  • Година на издавање: 2010
  • Број на страни: 96
  • Димензии: 125x198
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 170,00ден
Цена со попуст: 90,00ден
Заштедувате: 80,00ден

Редовна цена: 170,00ден

Цена со попуст: 90,00ден

Урааа! Училиштето за маѓепсништво завршува за Ноќта на вештерките - и што е најважно, го одбраа Оливер да го чува лилјакот-грицкалче Грицко, училишното милениче. Но поради палавото раче на неговата помала сестричка, лилјакот-грицкалче се претвора во вистински кошмар!

Напишете ваш коментар