Огледана во тебе

Огледана во тебе

  • Автор: Силвија Деј
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-167-9
  • Година на издавање: 2013
  • Број на страни: 299
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 500,00ден

500,00ден

Пламенот на страста продолжува.

Гидион Крос. Маж каков што секоја жена може само да посака. Но, само малку луѓе, меѓу кои бев и јас, знаеја дека зад тој одраз се крие измачена и ранета душа. Тој беше оган што ме изгоре со пламен на најмрачно искуство. Не можев да му одолеам. Ми стана опсесија, предмет на мој најдлабок копнеж и на болна љубомора... Тој мораше да е само мој.

Моето минато беше исто толку мрачно, а душата исто толку измачена колку и неговата. Нашата врска не можеше да опстои. Беше премногу тешка и премногу болна... но, на моменти беше и совршена. Ненаситната глад на нашите тела и очајничката љубов нè соединија во луда страст.

Посесивна љубов, мрачни страсти, сензуална еротика. Огледана во тебе, вториот дел од серијалот Кросфајр, кој ја следи љубовната сага на Ева Трамил и на Гидион Крос, ќе ве одведе до крајните граници на опсесивноста.

„Жешките сексуални сцени и интригантните пресврти ќе направат читателите страстно да посакуваат  оваа сага никогаш да не заврши.“-Library Journal

„Едноставно речено, романите на Силвија Деј нè вовлекуваат во маѓепсаниот свет на Ева и на Гидион. Едвај чекаме да видиме овој пат каде ќе нè одведат.“-Book Reviews

 

 

Напишете ваш коментар