Од минатото не се бега

Од минатото не се бега

  • Автор: Ерик Аксл Сунд
  • Издавачка куќа: САКАМ КНИГИ
  • ИСБН: 978-608-4672-51-7
  • Година на издавање: 2015
  • Број на страни: 2015
  • Димензии: 130/210
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 420,00ден
420,00ден
Жанет Килберг сè уште не се откажува од случајот со убиените деца имигранти, но нејзината работа ја прекинува страшно морничаво убиство на бизнисмен во Стокхолм. На местото на злосторството има бизарни детали кои упатуваат на тоа дека станува збор за ритуално убиство или одмазда. 
 
Сè се враќа, сè се плаќа. ОД МИНАТОТО НЕ СЕ БЕГА. 
 
Психијатарката Софија Зетерлунд ѝ помага на Жанет во изработката на профил на сторителот, а нивното зближување дополнително ги комплицира сите работи, загрозувајќи го дури и животот на синот на инспекторката. Во меѓувреме, Жанет ѝ влегува во трага на мистериозната Викторија Бергман која очигледно е клучна за решавање на овој замрсен лавиринт од злосторства... 
 
Специјална награда од Шведската академија за крими-романи, која ја оценува трилогијата како „Хипнотички занесна крими психоанализа“.

Напишете ваш коментар