Облечен човек

Облечен човек

  • Автор: Игор Џамбазов
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-288-1
  • Година на издавање: 2014
  • Број на страни: 251
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: MK
Цена: 400,00ден
400,00ден

Овие приказни се обични приказни. Вистински, човечки и возможни. Иако во животов сè е одамна невозможно.

Што добивате кога Игор Џамбазов ќе реши да раскажува за својот живот?
250 страници фасцинантно, забавно четиво полно со хумор, куп комични пресврти и неверојатни ситуации, пикантерии, интриги и најмногу од сè – искреност. И сето тоа зачинето со неповторливиот, за Игор толку препознатлив, стил на раскажување.

Десет раскази, десет приказни кои мора да се раскажат. И уште десет пати по толку причини да се (пре)прочитаат. Толку добро Џамбазов нè води низ случките од детството и младоста што ќе сакате уште. Ликови чии вистински имиња ќе сакате да ги дознаете, случки кои ќе ве заскокоткаат, урнебесни ситуации на кои од срце ќе се смеете – секоја страница е мини ремек-дело!

Зошто ја читате сè уште оваа корица? Завртете ја книгата и почнете! Верувајте, многу брзо пак ќе стигнете до овие редови. И потоа, ќе почнете од почеток...Книгата која се распродаде во над 5.000 примероци, добива свое продолжение!

Коментари од корисниците:

Коментар од Buloski Radovan:
Ne bese zaludno otsaten od javnosta , vlozeniot trud se isplati i ovaa knika e dobro cetiva za mnogu od nas . Uspeh vo slednite dela . (Објавен на 21.12.14)

Напишете ваш коментар