Нешто слично на љубов

Нешто слично на љубов

  • Автор: Џули Џејмс
  • Издавачка куќа: САКАМ КНИГИ
  • ИСБН: 978-608-4672-14-2
  • Година на издавање: 2013
  • Број на страни: 341
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 390,00ден
390,00ден

ФБИ ја сака нејзината соработка... 

Како ќерка на милијардер и сопственичка на една од врвните продавници за вина во градот, Џордан Роудс секогаш добива покани за најексклузивните забави во Чикаго. Но има само една забава на која ФБИ сакаат тајно да пратат свој специјален агент: добротворната забава на познат сопственик на ресторани и клубови кој пере пари. Во замена за ослободување на брат ѝ од затвор, Џордан Роудс на забавата ќе понесе свој придружник – доделен од страна на ФБИ. 
 
Агентот МекКол ја сака само неа... 
Како најдобар специјален агент за тајни задачи во Чикаго, Ник МекКол има само едно правило: работата и задоволството не се мешаат. Овој „состанок“ со Џордан за него е само задача – задача која двајцата се цврсто решени да ја изведат, иако не можат да бидат заедно ни пет минути пред да почнат да летаат искри од сарказам. Но кога неколку неочекувани пресврти ја ставаат истрагата на Ник во опасност, тој и Џордан немаат друг избор, освен да се преправаат дека се пар и она што почнува како едноставна задача се претвора во нешто многу слично на љубов. 
 
Џули Џејмс е супер ѕвезда во светот на модерните романси. 
San Francisco Book Review 
 
Џули Џејмс пишува книги кои не се пуштаат од рака. Оваа ме остави будна долго после полноќ. 
Најлини Синг, најдобро продавана авторка според Њујорк Тајмс

Напишете ваш коментар