Навики за успех

Навики за успех

  • Автор: Наполеон Хил
  • Издавачка куќа: ПАБЛИШЕР
  • ИСБН: 978-608-4569-95-4
  • Година на издавање: 2019
  • Број на страни: 224
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 400,00ден
Цена со попуст: 299,00ден
Заштедувате: 101,00ден

Редовна цена: 400,00ден

Цена со попуст: 299,00ден

Наполеон Хил, легендарниот автор на класичниот бестселер Мисли и збогати се, во оваа своја книга им се навраќа на докажаните принципи за стекнување поголемо богатство, здравје и среќа. Ни нуди збир од начела и верувања кои обезбедуваат основа за успех што го менува животот. Во ова никогаш порано објавено дело, таткото на мотивациската литература Хил продолжува да ја споделува својата мудрост што ги смени животите на милиони читатели. Објаснувајќи ги основните правила за совладување на неповолните околности и за одбегнување на линијата на помал отпор, ни нуди нов пат за еден исполнет и среќен живот.

Напишете ваш коментар