Нашето последно кафе

Нашето последно кафе

  • Автор: Коста Петров
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-269-0
  • Година на издавање: 2014
  • Број на страни: 136
  • Димензии: 140/205
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 199,00ден
199,00ден

Ова е книга за сите борци. Книга за луѓето кои не се откажуваат. Книга за луѓето кои ја гледаат светлината и во најтемните моменти на животот.

Од авторот на Се гледаме на врвот и Стравот, ни доаѓа уште една книга која ќе нè соочи со себе, со сопствените стравови, изговори, самонаметнати граници и откажувања, но и ќе ни покаже како да ги ослободиме своите потенцијали и да го достигнеме личниот максимум. 

Затекнат од загубата на многу блиска личност и соочен

со кршливоста на животот, Петров решава да напише книга-обраќање, како потсетување дека животот се живее, а не се случува. Оваа книга е силно освестување за да се разбудиме и да не го земаме животот здраво за готово, туку од него да направиме искуство вредно за живеење, приказна вредна за споделување, живот по наша мера. Споделувајќи ги своите животни искуства, иницијациски предизвици, мисли и размисли, авторот ни раскажува како да се соочиме со парализирачкиот страв и со предизвиците што ни ги сервира животот, како да се справиме со луѓето кои нè повредуваат... Како да не се откажуваме од своите соништа, да го најдеме мирот и да направиме подобра верзија од себе.

Правилото е едноставно. Ништо во нашите животи нема да се промени ако не се промениме себеси.

 

 

 

 

Коментари од корисниците:

Коментар од Aneta Miceska:
Uste edno remek delo od Vas Kosta.Nemam zborovi.Gi imam Vasite tri knigi,prekrasni se.Prodolzete taka i kako sto velite :Samo napred!Ve pozdravuvam! (Објавен на 26.2.16)

Напишете ваш коментар