Нашата санта мраз се топи

Нашата санта мраз се топи

  • Автор: Џон Котер
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-4569-36-7
  • Година на издавање: 2016
  • Број на страни: 108
  • Димензии: 125/195
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 200,00ден
Цена со попуст: 120,00ден
Заштедувате: 80,00ден

Редовна цена: 200,00ден

Цена со попуст: 120,00ден

Нашата санта мраз се топи е едноставна басна за тоа како да се опстане и да се просперира во свет кој постојано се менува. Базирана врз наградуваниот метод на харвардскиот професор Џон Котер, ова е приказна чијашто примена во секојдневјето им помогнала на илјадници луѓе и организации.

Во неа се раскажува за една колонија кралски пингвини на Антарктикот што живеат на одреден начин со години. Една љубопитна птица ненадејно открива еден потенцијално катастрофален проблем што му се заканува на нивниот дом – но во основа, никој не ја слуша...

Во ликовите во книгата може да препознаеме вистински луѓе, дури и самите себе. Таа е алегорија за отпорот кон промени и херојски подвизи, навидум ненадминливи пречки и најмудрите тактики за соочување со нив. Оваа приказна се случува секојдневно во различни форми насекаде околу нас – а изгледа дека пингвините се справуваат со огромните предизвици многу подобро од луѓето.

Напишете ваш коментар