Како да престанете да се грижите и да почнете да живеете

Како да престанете да се грижите и да почнете да живеете

  • Автор: Дејл Карнеги
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-368-0
  • Година на издавање: 2015
  • Број на страни: 258
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: MK
Цена: 400,00ден
Цена со попуст: 290,00ден
Заштедувате: 110,00ден

Редовна цена: 400,00ден

Цена со попуст: 290,00ден

ЗА МУДРИОТ ЧОВЕК СЕКОЈ НОВ ДЕН ЗНАЧИ НОВ ЖИВОТ.

Како да ја планираме и направиме поубава иднината, без да се оптоваруваме со непотребни грижи за неа?

Наместо да плачеме и да се каеме за направените грешки, треба да се соочиме со проблемот кога тој ќе се појави, трезвено да размислиме и да пристапиме кон негово решавање.  Токму во тоа ќе ни помогне оваа збирка делотворни, испробани рецепти. Тие ќе нè научат на нов начин на живот – ослободен од грижите, поисполнет и посреќен. Зашто овој прирачник ќе ви ги отвори очите за ситните мудрости што обично не ги забележувате.

Запаметете дека токму вие сте новото чудо на светот. Дека во историјата на човештвото никогаш немало личност сосем слична со вас и дека во иднина никогаш веќе нема да се роди човек каков што сте вие. Искористете ги сите способности со кои ве надарила природата. Престанете да се грижите за ситни работи и живејте го животот исполнето! Бидете среќни што сте живи и што учествувате во возбудливата авантура на постоењето!

 

 

Напишете ваш коментар