И одеднаш едно лето

И одеднаш едно лето

  • Автор: Џули Џејмс
  • Издавачка куќа: САКАМ КНИГИ
  • ИСБН: 978-608-4672-48-7
  • Година на издавање: 2015
  • Број на страни: 334
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 390,00ден
390,00ден
ТАА НЕ ВЕРУВА ВО ЉУБОВ И СРЕЌНИ КРАЕВИ...
 
По една страшна драма во нејзиниот дом, Викторија е принудена да ја напушти својата куќа и привремено да се всели во изнајмен стан до крајот на летото. Стан со кој доаѓа страшно иритантен и дрзок сосед.
 
Викторија Слејд има видено толку многу лоши и несреќни краеви во својот личен и професионален живот, што воопшто не ѝ е проблем да се откаже од помислата за брак засекогаш.
 
Но тоа не значи дека има нешто против забавувањето без обврски - само не со безобразниот, арогантен сосед, кој е подеднакво згоден и прекрасен колку што е неподнослив.
 
И ОДЕДНАШ ЕДНО ЛЕТО...
 
Истражувачкиот новинар Форд Диксон е решен да го пронајде човекот кој ја затруднел сестра му, а потоа ја оставил на цедило. Па макар и ако тоа значи дека ќе треба да побара помош од безобразната нова сосетка која му лази по нерви уште од првиот ден. Форд не негира дека долгокосата бринета му ја полни главата со безобразни мисли, но кога станува збор за љубов и емоции, тој е уште поголем циник дури и од неа.
 
Кога меѓу нив почнуваат да летаат искри, ни едниот, ни другиот не знае каде ќе води сето ова. Но една работа е сигурна додека живеат вака врата до врата - ова ќе биде едно неверојатно жешко и врело лето.

Напишете ваш коментар