Го сакам Вегас

Го сакам Вегас

  • Автор: Линдзи Келк
  • Издавачка куќа: САКАМ КНИГИ
  • ИСБН: 978-608-4672-10-4
  • Година на издавање: 2012
  • Број на страни: 317
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 400,00ден
400,00ден

Она што се случува во Вегас, останува во Вегас... 

Анџела Кларк го обожава својот живот како Британка во Њујорк. За жал, таа од неодамна е Британка во Њујорк која ја губи работата, а со тоа и својата работна виза. Кога имиграционото биро ја известува дека таа има еден месец за да ја напушти земјата (и тоа токму пред Божиќ), таа очајно се фрла на кроење планови за да најде начин да остане во Њујорк. Но триесет дена се малку за човек да најде работа. Или да се омажи... Особено кога таа е убедена дека Алекс, нејзиното момче, нема да биде импресиониран од идејата да се ожени за виза. 
 
Кога купот грижи станува неподнослив, Џени, откачената најдобра пријателка на Анџела, ја изненадува со прекрасен божиќен подарок за релаксација. Викенд во Вегас! Има ли подобар начин за опуштање од гламурозни клубови, коктели, дизајнерска облека и ноќи полни со забава? Но дали е вистина дека она што се случува во Вегас останува во Вегас или и тоа се враќа дома со тебе и ти го превртува животот наопаку? 
 
„Претпоследниот дел од серијалот Го сакам... е подеднакво топол, смешен и забавен како и првите три дела - тој просто ве скокотка однатре и ве остава нетрпеливи за последниот дел од книгата: Го сакам Лондон.“

Напишете ваш коментар