Единаесет минути

Единаесет минути

  • Автор: Пауло Коелјо
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 9789989918810
  • Година на издавање: 2001
  • Број на страни: 274
  • Димензии: 140X205
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 350,00ден
Цена со попуст: 250,00ден
Заштедувате: 100,00ден

Редовна цена: 350,00ден

Цена со попуст: 250,00ден

Единаесет минути е роман што предизвика бурни реакции во светот. Тоа оттаму, што Пауло Коелјо за првпат пишува книга за сексот: главниот лик е младата Бразилка Марија, која во потрага по среќата станува проститутка. Иако изобилува со еротски сцени, Единаесет минути всушност ја воспева љубовта, вечната потрага по себеси преку средбата со другиот. Некои книги ни помагаат да мечтаеме, други нè потсетуваат на стварноста, а оваа книга на Коелјо порачува: не минувајте само така во животот, танцувајте низ него!

Напишете ваш коментар