Долг пат до дното

Долг пат до дното

  • Автор: Ник Хорнби
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 9786084577683
  • Година на издавање: 2010
  • Број на страни: 321
  • Димензии: 112X180
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 290,00ден

290,00ден
Новогодишен дочек на покривот на Зградата на самоубијците, најпопуларната зграда за самоубиства во северен Лондон, и четворица апсолутни туѓинци убедени дека ќе го завршат животот таму......отвораат кутија со пица, почнуваат да разговараат... и откриваат дека се уште поголеми туѓинци отколку што мислеле на почетокот. Но, од тој миг, нивните животи ќе бидат нераскинливо поврзани.Смешен, тажен, и прекрасно човечен, Долг пат кон дното на Ник Хорнби е роман што поставува некои од најголемите прашања: за животот и смртта, за непознатите и пријателството, за љубовта и болката, за тоа дали парче пица ќе ви помогне да ја истерате долгата, темна ноќ на душата.„Екстремно смешен... итар и мудар. Хорнби останува еден од најталентираните комични писатели“.Сандеј тајмс„Ремек-дело... еден од најизвонредните романи со најневеројатните ликови што, на мое задоволство, сум имал можност да ги прочитам“.Џони Деп

Напишете ваш коментар