Дневникот на едно шмокле (Правилата на Родрик)

Дневникот на едно шмокле (Правилата на Родрик)

  • Автор: Џеф Кини
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 978-608-230-651-3
  • Година на издавање: 2019
  • Број на страни: 228
  • Димензии: 140/210
  • Корица: мека
  • Јазик: македонски
Цена: 360,00ден
360,00ден

Немојте никако да го прашате Грег Хефли како го поминал летниот распуст, зашто дефинитивно не сака да зборува за тоа.

Со почетокот на новата школска година, Грег одвај чека да ги остави изминатите три месеци зад себе... а особено една случка.

За жал, неговиот постар брат Родрик ја знае случката што Грег не сака да се расчуе. Ама тајните знаат да испливаат на површина... особено кога е вмешан и еден дневник.

Напишете ваш коментар