Девојката со бисерна обетка

Девојката со бисерна обетка

  • Автор: Трејси Шевалие
  • Издавачка куќа: ТРИ
  • ИСБН: 9786084577119
  • Година на издавање: 2009
  • Број на страни: 226
  • Димензии: 125x195
  • Корица: мека
  • Јазик: МК
Цена: 199,00ден
Цена со попуст: 180,00ден
Заштедувате: 19,00ден

Редовна цена: 199,00ден

Цена со попуст: 180,00ден

Девојката со бисерна обетка е убедлив историски роман; а како студија на човековата природа, зачинета со зрела анализа, блеска. Шевалие внесува импресивна мешаница на страст, гнев и забележување во романот што е истовремено убав и брутален.Ајриш Тајмс Трејси Шевалие е мајстор за опис на детали на оживени слики... Со помош на таквите детали Шевалие го води читателот во светот на сликите, во атмосферата на ремек-делата што ги истражува: трогателна, таинствена, а на мигови дури и неподносливо силна. Понекогаш атмосферата е толку жива што читателот речиси може да ја почувствува, да ја намириса околу себе. Оваа книга е вистински бисер.Тајмс

Прекрасен роман, таинствен, проткаен со атмосфера... кој ни ги открива деталите за создавањето на сликите... навистина чудесно доживување.Гардијан

Напишете ваш коментар